Svařené Víno (Winter is Coming)

GlutenFree
Sladké
Nápoje
Supermarket
Vánoce
Párty!
Nedávno jsem narazila na zajímavý blog Inn at the Crossroads, který mě, jakožto uctívače Song of Ice and Fire knih (známých také jako Game of Thrones, ale se seriálem ani českým překladem, natožpak kombinací, na mě nechoďte! ;) dost zaujal. Ve stručnosti - blog vytváří recepty k pokrmům, které jsou barvitě vykreslené v knihách. Ke každému jídlu autorka blogu předloží autentický historický recept a jeho moderní variaci. 
Z jejího receptu na svařené víno jsem vycházela i já. Původně jsem si říkala, že použiju recept starý a, zavinuta do naší umělé kožešiny, si budu při upíjení připadat jako Lord Mormont, ale nakonec vyhrála spíše chuť a recept "moderní", sladší. Vzhledem k tomu, že jsme použili poměrně kvalitní ingredience (i když tomu, kdo vyrostl na Klášterní svíci přijde každé víno v láhvi dobré) se spokojím alespoň s referencí na Lannisterovský svařák pro horních deset tisíc.
Pokud nic z výše uvedeného moc nechápete, prostě se přesuňte k receptu :).
 
 
 
 
Ingredience:
2 láhve těžšího červeného vína
750 ml (tj. polovina množství vína) kvalitní pomerančové šťávy bez dužiny, např. čerstvě vymačkané
1 lžíce mleté skořice a dvě celé skořice
2/3 lžíce mletého muškátového oříšku
3 cca 2,5cm kostky čerstvého zázvoru
3 lžíce golden sirupu, agáve sirupu či pro heretiky medu (ev. dejte prostě více cukru)
3 - 6 lžic bílého či hnědého cukru (záleží na sladkosti vína a vašich preferencích)
2 klementinky nebo manadrinky
šťáva z poloviny menšího citronu
16 - 20 hřebíčků
panák (nebo půlka panáku) brandy, koňaku nebo armaňaku
 
 
 
Postup:
Klementinky dobře omyjte a rozřízněte napůl. Do kůry udělejte nožem několik malých děr a zastrkejte do nich hřebíčky. Všechny ingredience na svařené víno smíchejte ve větším hrnci (klementinky nechte plavat tak, aby byla kůra s hřebíčky ponořená), zázvor do vína rozdrťte mačkátkem na česnek. Víno přiveďte k velmi, velmi mírnému varu a za částého míchání vařte asi 5 minut. Poté snižte teplotu tak, abyste víno udržovali asi 45 minut těsně pod bodem varu. Ochutnejte a ev. doslaďte. Přelijte do džbánu či mísy, podávejte ozdobené citrusy a skořicí.
 
 
 
Hodor!
 
V
PŘIDEJ KOMENTÁŘ