Ich

Vegankou jsem už přes 10 let (Ježek víc než 20!) a je to jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem v životě udělala. Proč podporovat zabíjení a všechna zvěrstva živočišné výroby, když si jde život užít stejně dobře, ne-li lépe bez nich? Přestaňte se zabývat podružnostmi typu k čemu máme špičáky nebo jestli rostliny cítí bolest (pokud vás tyto otázky opravdu trápí, koukněte třeba sem) a zamyslete se nad tím, jestli je opravdu nutné ze zvyku a pro vlastní potěšení přispívat k vykořisťování zvířat.

O etických, environmentálních a zdravotních výhodách veganství se více dozvíte na stránkách v sekci Odkazy. Doufám, že případné rozhodování vám usnadní i Veganotic :)

 

Edit 2016: Jak si asi většina z Vás mohla všimnout, stránky nejsou již delší dobu aktualizované. Veganotic jsem dělala mnoho let a nakonec i na mě dopadlo ono pověstné blogerské vyhoření. Dle hesla nikdy neříkej nikdy nebudu tvrdit, že už nikdy nepřibyde žádný nový recept, ale asi to teď bude trochu váznout. Každopádně i tak máte momentálně na Veganotic k dispozici více než 250 receptů, takže netruchlete a uvařte vaše oblíbené oldies but goldies, nebo z toho zbytku vyberte ještě neco, co jste nezkoušeli :).

Bižu & Lila & Ježek